Previous
Next

Nordic walking / Cykloturistika / Požičovňa elektrobicyklov

Cykloturistická / Nordic walking trasa vedie cez lesy Zemplínskych vrchov. Po lesných cestách prepája vinohradnícke obce Čerhov a Veľká Tŕňa na Tokaji s rekreačným centrom Penzióna Aqua Maria. Cyklotrasa prechádza okolo zaniknutých tzv. Toronských kúpeľov, kde sa v 18.storočí liečili reumatické ochorenia. V súčasnosti sú areálom Lesov SR.

Bikes are valuable and effective transportation vehicles just as recreational Instruments which advance the wellbeing of their riders. Douglas Smith proposes the accompanying favorable circumstances of bikes as transportation and recreational vehicles:
– transportation is in charge of 25% of vitality utilization in the United States; 95% of such vitality is oil determined.
– the bike, an important method of transportation in various urban areas all through the world, grants swifter traffic stream than the car. Bikes and pedicabs in Bangkok and Hong Kong move more rapidly than transports and vehicles do in New York or Boston.
The course isn’t intended to instruct amateurs to adjust on a bike. Or maybe, members should as of now be at any rate infrequent riders who can ride with sensible capability and certainty. A few teachers may wish to set up extra essentials, for example, least week after week separations ridden. Obviously, members should each have a bike, ideally one with numerous apparatuses. Once more, teachers may wish to change the prerequisites of their own course by using special info for making more relevant instructions. Members will likewise need access to certain essential devices In request to finish the bicycle support partition of this course. The support and Instructor should likewise choose what student essentials will be required. We propose that members ought to be at any rate periodic riders, ought to give their own bikes in rideable condition, and ought to approach certain fundamental apparatuses essential for bicycle upkeep. Teachers may wish to include extra molding prerequisites or limitations on adequate sorts of bikes. Whenever crippled students apply, the teacher must make a judgment dependent on the student’s capacity to finish the course without jeopardizing himself or different individuals from the class.

 

Novinkou v penzióne je požičovňa elektrobicyklov. Možnosť uloženia je aj vlastných bicyklov (CYKLODEPO)

V našom penzióne Vám ponúkame na zapožičanie paličky.

Pre ubytovaných hostí sú poskytované zdarma.

Doporučaná 1 z trás po Tokaji.
Ostatné trasy najdete v mape sú odlíšené farbami.

Celková dĺžka: 10,2 km
Začiatok trasy: ATC Maria Veľaty
Koniec trasy: Čerhov
Farba trasy: Žltá

V našom penzióne nejdete tabulu s cyklomapou na ktorej sú zobrazené trasy vhodné nielen pre cyklistiku ale aj pre beh.

Viac info Vám bude poskytnuté na recepcií penzióna alebo na telefónom čísle 0948 027 212.

Severská chôdza je šport stvorený na leto, ale dá sa vychutnávať celý rok. Prišiel k nám zo škandinávskych krajín, kde si ho bežkári vybrali ako ideálnu aktivitu počas letnej prípravy. Vo Fínsku ho v roku 1997 prvýkrát uviedli ako oficiálny tréningový program zameraný na celé telo a nový hit bol na svete.

Relatívne mladý šport sa vďaka svojej nenáročnosti uchytil a dnes sa aj v našich lesoch či na cestách nájdu nadšenci, ktorí rýchlo pochodujú s paličkami.

Príjemných účinkov je veľa. Nordic walkingom sa dá za hodinu spáliť o tretinu viac kalórií ako pri bežnej chôdzi. Pritom pomáha zvyšovať vytrvalosť bez nepríjemného pocitu zadýchania sa, ktorý prichádza pri behu. Podľa fínskej štúdie z roku 1995 chôdza s palicami výrazne zmiernila bolesti krčnej chrbtice a pliec u žien so sedavým zamestnaním. Rýchla chôdza s palicami redukuje nebezpečné nárazy, ktoré poškodzujú kĺby napríklad pri behaní. Vďaka tomu je vhodný pre ľudí v každom veku.

V súčasnej dobe toľko obľúbená je ďalším zo spôsobov ako aktívne tráviť čas. Rozmanitá príroda v okolí Zemplínskych vrchov a tokajskej oblasti ponúka možnosti výletu pre zakúsených a náročný cyklistov, ale aj pre rodiny s deťmi či seniorov. Cyklotrasy vedú často cez otvorenú krajinu s krásnou prírodou, križujú polia a lúky a prechádzajú cez lesy. 

V blízkej budúcnosti sa snažíme o vybudovanie cyklistického depa ktoré bude slúžiť na zapožičanie bicyklov pre ubytovaných hostí v našom penzióne. V areály nášho penziónu nájdete tabuľu na ktorej sú znázornené cyklotrasy. Osviežiť sa môžete v našej reštaurácií a po náročnom výlete si dopriať wellness centrum.

Cykloturistická trasa vedie cez lesy Zemplínskych vrchov. Po lesných cestách prepája vinohradnícke obce Čerhov a Veľká Tŕňa s rekreačným centrom Penzióna Aqua Maria. Cyklotrasa prechádza okolo zaniknutých tzv. Toronských kúpeľov, kde sa v 18.storočí liečili reumatické ochorenia. V súčasnosti sú areálom Lesov SR.